Телефонуйте: (044) 222-53-66


fb vk google+
Ваша корзина
Ваша корзина порожня

Енциклопедія рослин.

Знайти рослину

Виберіть рослина по каталогу і дізнайтеся про його цілющі властивості

Сосна

Сосна

З рослини отримують: ефірна олія сосни сибірської

Тип рослини – дерево

Частина, що використовується – хвоя і шишки

Загальні відомості

Велике хвойне дерево, поширене переважно в Північній Європі, на півночі та сході Росії, а також у Скандинавії. Існує близько вісімдесяти видів цього могутнього дерева, але більша частина олії виробляється з сосни звичайної і сосни смолистої. Кора, як правило, червонувата, хвоя сіро-зелена, суцвіття жовто-помаранчеві.

Історія і міфи

Дерево було добре відомо в древніх цивілізаціях Єгипту, Греції та Аравії, які визнавали його чудові цілющі властивості. Рослину використовували не тільки при відправленні релігійних культів, але і як засіб від легеневих інфекцій, таких, як бронхіт, туберкульоз і пневмонія. Препарати з сосни застосовували переважно у вигляді інгаляцій. І донині вважається, що людину тягне туди, де ростуть сосни, оскільки там цілюще повітря для легенів і хворих, і здорових людей. Північноамериканські індійці вважали, що сосна рятує від цинги.

У давньогрецькій міфології є така легенда про сосну: Борей, бог холодних північних вітрів, полюбив прекрасну Пітіс, німфу ранкової зорі. Одного разу, коли він гнався за своєю коханою, вона попросила Пана сховати її. Бог полів вкрив її зеленими гілками. Ще довго розлючений північний вітер шукав у лісі нещасну Пітіс. Її тіло замерзло, а сльози перетворилися на прозору смолу, і  перетворилася німфа в сосну.

Також у стародавніх греків шишка сосни була символом родючості. Вона навіть вінчає посох бога Діоніса.
На Сході в давнину існувала традиція висаджувати сосни навколо імператорських палаців як побажання довгих і щасливих років правління.
Також у багатьох культурах це дерево уособлювало безсмертя.

Соснова олія широко поширений компонент мила і солей для ванни, високо цінується за його дезодоруючі та дезінфікуючі якості.

Купити в нашому інтернет-магазині: