Телефонуйте: (044) 222-53-66


fb vk google+
Ваша корзина
Ваша корзина порожня

Енциклопедія рослин.

Знайти рослину

Виберіть рослина по каталогу і дізнайтеся про його цілющі властивості

Шавлія мускатна

Шавлія мускатна

З рослини отримують: ефірна олія шавлії

Тип рослини – трава

Частина, що використовується – верхівки квітучих пагонів і листя

Загальні відомості

Стебло червонувате, висотою близько 60 сантиметрів, листя великі, серцеподібні. Вважається, що батьківщина рослини Європа. У дикому вигляді зустрічається в Іспанії, Італії, Румунії, Франції, на Кавказі, в Середній Азії, Казахстані, Причорномор'ї.

Історія і міфи

З доісторичних часів шавлія використовується як лікарська рослина і спеція.
Латинська назва "Salvia" походить від слова "salvus" (здоровий), оскільки вважалося, що рослина зберігає здоров'я і подовжує життя. Її  широко використовували в народній медицині. Шавлія  вже була добре відома лікарям давнини: Гіппократ, Діоскорид, Пліній та інші вважали цю рослина "священною травою" і найкориснішими ліками.

Шавлію здавна наділяли силою, здатною воскрешати мертвих, пророкувати майбутнє і спілкуватися з потойбічним світом. Шавлію використовували шамани для виходу за межі людських можливостей.

У середні століття шавлію називали "око Христа", так як в основному вона використовувалася при захворюваннях очей. Середньовічні травники використовували його також для допомоги травленню і для лікування жіночих захворювань.

В 12 столітті шавлія вважалася афродизіаком. Її  популярність у Китаї була така велика, що в 17 столітті китайці обмінювали ящик листя шавлії на три ящики китайського чаю.
Німецькі купці постійно додавали квіти мускатної шавлії до рейнського вина, щоб імітувати хороший мускат. Мускатною шавлією іноді замінювали хміль в пиві, тому що він викликав більш сильне сп'яніння і веселощі, але потім - жорстокий головний біль.

Середньовічні травники рекомендували застосовувати ароматні листя шавлії для приготування приворотного любовного зілля, яке пробуджує ніжні почуття і дарує людині енергію і довголіття. Вони розповідали про людину, яка харчувалася тільки олією, хлібом і шавлією і прожила близько 150 років.
До наших днів збереглося повір'я, що шавлія цвіте в саду тільки тоді, коли жінка керує домашнім господарством.

Купити в нашому інтернет-магазині: