Телефонуйте: (044) 222-53-66


fb vk google+
Ваша корзина
Ваша корзина порожня

Енциклопедія рослин.

Знайти рослину

Виберіть рослина по каталогу і дізнайтеся про його цілющі властивості

Сандалове дерево

Сандалове дерево

З рослини отримують: ефірна олія сантала

Тип рослини – дерево

Частина, що використовується – серцевина стовбура

Загальні відомості

Масло отримують з вічнозеленого дерева-паразита, що пускає коріння в стовбури та гілки інших дерев. Дерево рубають по досягненні зрілого, шістдесятирічного, віку (у всякому разі, не молодше тридцяти років). Жовтувато-коричневу деревину продають у вигляді тонких пластин. Вважають, що олія кращої якості надходить з Мисора (Індія).

Історія і міфи

Деревина користується популярністю з античних часів. Навантажені сандаловим деревом каравани можна було зустріти на торгових шляхах, що з'єднували Індію з Єгиптом, Грецією і Римом. З сандалового дерева побудовано багато стародавніх індійських храмів. Стійка проти термітів деревина йшла на виготовлення меблів. З дерева і донині роблять курильні палички, аромат яких має заспокійливу дію. Їх особливо широко використовують під час медитацій та релігійних церемоній в Індії та Китаї. Ароматичні палички підпалювали і в ході поховальних церемоній, щоб полегшити душі перехід в інший світ.

Єгиптяни використовували сандалове дерево при бальзамуванні померлих. Олія входила до складу багатьох парфумів. Сьогодні дерева перебувають на межі зникнення, їх деревина застосовується переважно на виробництво ефірної олії.

Купити в нашому інтернет-магазині: