Телефонуйте: (044) 222-53-66


fb vk google+
Ваша корзина
Ваша корзина порожня

Енциклопедія рослин.

Знайти рослину

Виберіть рослина по каталогу і дізнайтеся про його цілющі властивості

Евкаліпт

Евкаліпт

З рослини отримують: ефірна олія евкаліпта

Тип рослини – дерево

Частина, що використовується – листя

Загальні відомості

 Евкаліпт - одна з найвищих рослин у світі. Найбільше видів евкаліпта росте в Австралії. Евкаліпт кулястий досягає 90 метрів у висоту, має подовжені ланцетоподібні листя. Маючи здатність рости на територіях, де лютує малярія, добре дренує грунт, робить клімат більш здоровим. Часто евкаліпт називають образливо - «безсоромниця». Це пов'язано з тим, що щорічно замість листя він на відміну від інших дерев скидає кору. Стовбур як би оголюється.

Історія і міфи

Назва «евкаліпт» утворена від грецьких слів «їй», що означає «добре», і «kalypto» - «укриття». Дійсно, тичинки його квіток знаходяться в пазухах листків і добре укриті.

За легендою, австралійські аборигени першими виявили цілющі властивості евкаліпта. Свіжим листям лікували гнійні рани, боролися проти малярії. Вдячні австралійці називають евкаліпт «деревом життя», «алмазом лісів», «деревом чудес».

До Європи евкаліпт був завезений в 1788 році як декоративна рослина. Пізніше з'ясувалося, що дерево, виділяючи в грунт отруйні речовини, пригнічує ріст інших рослин, що знаходяться поблизу. Ще одна особливість евкаліптів - надзвичайно гарне пристосування до частих пожеж в Австралії - швидке відновлення після пожеж і необхідність пожеж для плодів. Навіть повністю згоріле на перший погляд дерево вже через кілька днів після пожежі дає з усіх тріщин розсохлого  під час пожежі стовбура численні пагони. У багатьох видів евкаліпта плоди лопаються тільки після пожежі.

Завдяки своїм чудовим якостям евкаліптова олія є однією з найвідоміших і часто використовуваних класичною медициною ефірних олій. Крім унікальної евкаліптової олії, евкаліпти використовують для виробництва деревини, паперу, евкаліптового меду, а також висушеного евкаліптового соку, через який евкаліпт ще називають «смоляним деревом». Національний музичний інструмент австралійських аборигенів діджеріду теж зобов'язаний своїй появі евкаліптам.

Купити в нашому інтернет-магазині: