Телефонуйте: (044) 222-53-66


fb vk google+
Ваша корзина
Ваша корзина порожня

Енциклопедія рослин.

Знайти рослину

Виберіть рослина по каталогу і дізнайтеся про його цілющі властивості

Чайне дерево

Чайне дерево

З рослини отримують: ефірна олія чайного дерева

Тип рослини – дерево

Частина, що використовується – листя

Загальні відомості

Чайне дерево (мелалеука) - невелике, схоже на кипарис дерево, поширене в Новому Південному Уельсі (Австралія). Дерево виростає до шести метрів у висоту і віддає перевагу болотяній місцевості, хоча сьогодні вирощується і як культурний вид. Відрізняється високою життєстійкістю, продовжує рости навіть після рубки, яку можна проводити знову вже через два роки. Олія  виробляється тільки в Австралії.

Історія і міфи

За легендою вперше виявив чайне дерево капітан Джеймс Кук, висадившись на узбережжі Австралії. Він виявив гаї дерев з надзвичайно ароматними листям, які назвав «чайними рослинами», так як при заварюванні цього листя виходив приємний освіжаючий чай.

Австралійським аборигенам властивості мелалеукі були відомі давно. Коли весь інший світ вважав її лише бур'яном, вони застосовували листя для загоєння ран. У Європі рослинний матеріал з'явився імовірно в 1927 році і дуже скоро завоював визнання як цінний антисептичний засіб. Самі англійські поселенці, які мали дуже обмежений запас медикаментів, скористалися прикладом аборигенів і почали використовувати рослину в лікувальних цілях. У ході Другої світової війни олію включали в індивідуальні медичні комплекти солдатів, що воювали в тропічних умовах, а також застосовували на заводах з виробництва боєприпасів при лікуванні шкірних ушкоджень.

 Олія активно використовується в хірургічній і зуболікарській практиці, входить до складу мила, дезодорантів, дезінфікуючих засобів та освіжувачів повітря.

Купити в нашому інтернет-магазині: