Телефонуйте: (044) 222-53-66


fb vk google+
Ваша корзина
Ваша корзина порожня

Енциклопедія рослин.

Знайти рослину

Виберіть рослина по каталогу і дізнайтеся про його цілющі властивості

Бергамот

Бергамот

З рослини отримують: ефірна олія бергамоту

Тип рослини – дерево

Частина, що використовується – шкірка плодів

Загальні відомості

Бергамот – це дерево висотою до чотирьох з половиною метрів, з витянутим зеленим листям і білими квітками. Плод ямчатий, нагадує невеликий апельсин, але грушоподібної форми. Олія звичайно надходить з Італії і Марокко. Бергамотове дерево найбільш примхливе з усіх цитрусових, дуже вимогливе до клімата і грунту.

Історія і міфи

Олія зобов'язана своєю назвою маленькому містечку Бергамо в Італії, де вперше почали вирощувати бергамотове дерево. За іншою версією назва, можливо, походить від турецького слова «beyarmudu», що перекладається як «княжа груша» чи «beg armudy» - панська груша. Таке ім'я бергамот отримав завдяки своїй незвичайній грушоподібній формі і світло-жовтому кольору, який робив плоди бергамота схожими на груші сорта бергамот, проте насправді до груш він не має ніякого відношення.

Проте, згідно легенді, дерево виявив Христофор Колумб на Канарських островах, звідки воно потрапило в Іспанію і Італію. Історичні же джерела свідчать про те, що олія використовувалась у Флоренції з 1725 року, де була популярним засобом народної медицини. Експортувати його стали відносно недавно. Бергамоту зобов'язаний своїм оригінальним ароматом чай «Ерл Грей». Завдяки тонізуючим, підвищуючим настрій якостям олія активно застосовується в ароматерапії і, можливо, є найкращою олією для лікування різних депресивних станів. Бергамот широко застосовують в якості компонентів парфумів, особливо часто його додають в одеколони.

Купити в нашому інтернет-магазині: